Cum. Tem 30th, 2021

Vezirköprü Offroad Kulübü

VEZİRKÖPRÜ ALTERNATİF DOĞA SPORLARI VE OFFROAD KULÜBÜ DERNEĞİ

16 Aralık Tavşandağı Gezimiz Güzel Geçti

2 min read

16 Aralık2012’de Tavşandağı istikametine düzenlediğimiz gezimizde, rotamızda ufak değişiklikler de olsa amacımıza ulaştık.

Pazar günü sabahı, saat 8:30’da  kulüp üyelerimizle buluştuk. Son hazırlıklarımızı yaparak, daha önceden harita üzerinden oluşturduğumuz rotamızı, GPS aracılığıyla takip ettik. Önce yemek molası vereceğimiz mevkiye ulaştık ve yemek için hazırlıklara başladık. Yemek yedikten sonra semaver çayı eşliğinde sohbetimizi yapıp yeniden yola koyulduk. Daha sonra bu istikametteki daha yüksek tepelere doğru tırmanmaya başladık. Rotamızı hesaplarken dönüş noktası olarak seçtiğimiz Derealan köyüne ulaşamasak da hemen köyün altındaki düzlüğe kadar çıkabilmeyi başarabildik. Dönüş yolculuğunda ise araçlarımız derin su geçişi yaparken güzel kareler ve video görüntüleri yakalamayı başardık. Şnorkeli bulunmayan bazı araçlarımızın bile 1 metreyi aşan derinlikte sorunsuz çalışması, eğlenceli dakikalar yaşamamızı sağladı.

Geziden Notlar:

Yaklaşık 900 metre yüksekliğe ulaştığımızda içinde yol aldığımız sis bulutu, gezimizi görsel olarak kısıtlayacağını düşünmemize neden oldu. Fakat rotamızda ilerlerken ve de bir yandan yukarı tırmanışta belli bir süre sonra sis bulutunu aştık ve bulutlar üstündeymiş hissini veren o mükemmel manzara ile karşılaştık. Bununla ilgili görselleri de sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

 

Yorumlar

yorum